Vairāki jaunumi un milzīga interese skriešanas seriāla “Izskrien Rīgu” 1. posmā ceturtdien

05.06.2024

Rīt, 6. jūnijā, ar pirmo posmu Uzvaras parkā sāksies skriešanas entuziastu un sportistu vidū ļoti iecienītā skriešanas seriāla “Izskrien Rīgu” kārtējā sezona, kurā paredzēti vairāki jaunumi.

Šogad lieliskais “Izskrien Rīgu” seriāls ir izsaucis tik milzīgu interesi, ka organizatori ir bijuši spiesti slēgt reģistrāciju, jo uz pirmo ir pietiekušies pāri par tūkstoti dalībniekiem un ir sasniegts skaita limits.  

Biedrības “Piedzīvojumu sacensību apvienība” sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību un Intervals.lv rīkotais “Izskrien Rīgu” jau vairākus gadus norisinās ceturtdienu vakaros un priecē skriešanas entuziastus. Katru gadu dalībnieku skaits ir audzis, bet šogad šim populārajam skriešanas seriālam dalībnieku skaits sniegsies pāri tūkstotim.   

Pirmā posma norises vieta – Uzvaras parks – “Izskrien Rīgu” ir iekļauta pirmo reizi. Aktīvās dzīvesveida cienītājiem tas ir labi zināms, jo daudzi tur ir skrējuši, braukuši ar riteni, skrituļojuši vai ziemā slēpojuši.  Kopš pagājušā gada nogales tur ir veiktas pārmaiņas, līdz ar to skriešanas gribētāji ar prieku gaida iespēju izmēģināt rekonstruēto un labiekārtoto Uzvaras parku.

Sezonas atklāšanā dalībniekus priecēs muzikāls priekšnesums, kurā uzstāsies bērnu vokālā studija "Spāre" ar grupu "Mellenes" un solistiem. Tie, kas piedalījās pērn sportiskajos pasākumos septembrī Lucavsalā un decembrī Rimi Olimpiskajā centrā “Sportiskajos Ziemassvētkos”, ļoti abi atceras atraktīvās dziedātājas.  Organizatori ir sagādājuši skaistus jaunās sezonas “Izskrien Rīga” kreklus, ko uz vietas būs iespēja iegādāties dažādos izmēros, gan bērnu, gan pieaugušo.

Organizatori ir ļoti priecīgi par lielo atsaucību šogad, un jau vairākas dienas pirms sacensībām bija sasniegts maksimālo dalībnieku skaita limits, līdz ar to arī reģistrāciju nācās slēgt, un uz vietas tā arī nebūs pieejama. Organizatori aicina skrējējus būt saprotošiem, jo skriešanas seriāls notiek apļos Rīgas parkos, tāpēc ir zināms limits, ko nevar pārsniegt, lai neapgrūtinātu skriešanu pārāk liela dalībnieku skaita dēļ. Reģistrācija uz nākamajiem posmiem būs atvērta no 7. jūnija.

Savukārt laba ziņa ir bērnu distanču dalībniekiem, kas vēl nav paspējuši piereģistrēties uz šo posmu, jo viņiem uz vietas būs iespēja reģistrēties. Šāda iespēja pastāva, jo bērniem ir dalītie starti par vecuma grupām un dzimumiem. Organizatori lielas atsaucības sakarā aicina dalībniekus ierasties laicīgi, lai saņemtu savu numuru un neveidotos drūzma. Numuru saņemšana sāksies jau no plkst.17:00.  

“Izskrien Rīgu” dalībniekiem tiks piedāvātas ierastās trīs distances – 10 kilometru, 5 kilometru un veselības distance, kas ir saistīta ar laika kontroli – 30 minūtes. Vairāku vecumu bērnu grupu pārstāvjiem būs iespēja veikt no 500 līdz 800 metriem. Šīs sacensības notiks desmito sezonu, un tās ir kļuvušas par galvaspilsētas atpazīšanās zīmi. Skrējēju vidū ir gan Latvijas vadošie atlēti, gan ģimenes ar bērniem, gan arī ārzemju viesi, kas var un vēlas aktīvi pavadīt laiku un socializēties ar citiem līdzīgi domājošajiem.

Dalībniekiem tik iemīļotās balvas sezonas noslēgumā tagad varēs izvēlēties. Zinām, ka kādam vairāk patīk medaļa, kas iepriekš pienācās tikai jaunajai paaudzei, bet kādam patīk suvenīrs ar pasākuma simboliku. Šogad balvu var izvēlēties un to norādīt, veicot savas dalības reģistrāciju. Atceries – lai pie tās tiktu, ir jāpiedalās vismaz 4 no 5 posmiem.