Skriešanas seriāla “Izskrien Rīgu” jubilejas sezona sāksies 6. jūnijā Uzvaras parkā

22.04.2024

Skriešanas entuziastu un sportistu vidū iecienītā skriešanas seriāla “Izskrien Rīgu”, ko rīko biedrība “Piedzīvojumu sacensību apvienība” sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību un Intervals.lv, jubilejas desmitā sezona sāksies pēc pusotra mēneša jūnija pirmajā ceturtdienā, 6. datumā, pārbūvētajā Uzvaras parkā, pirmo reizi seriāla daudzu gadu pastāvēšanas vēsturē viesojoties šajā galvaspilsētas iedzīvotājiem sportisko aktivitāšu vietā.

“Izskrien Rīgu”, kas norisinās ceturtdienu vakaros un kur piedalās vairāki simti skriet gribētāju, trešajā sezonā pēc kārtas ir paredzēti pieci posmi kādreiz ierasto septiņu posmu vietā. Otrais posms notiks arī jūnijā – 27. datumā Iļģuciema galā Dzegužkalnā. Jūlijā ir paredzēts viens posms – 18. datumā Viesturdārzā, bet augustā tāpat kā jūnijā būs divi posmi – mēneša pirmajā datumā dalībnieki skries apkārt Māras dīķim, bet 22. augustā sezona varēs noslēgt burvīgajā Ziedoņdārzā.

Ja Dzegužkalnā, Viesturdārzā un pie Māras dīķa vairākas reizes ir startējuši “Izskrien Rīgu” dalībnieki, tad sezona gan iesāksies, gan arī noslēgsies parkos, kur vēl seriāls nav noticies – ne Uzvaras parkā, ne Ziedoņdārzā. Arī pagājušajā sezonā bija divas jaunas norises vietas – Mežaparka estrāde un LU Botāniskais dārzs. Toties šogad nāksies izteikt bez tik iecienītā Grīziņkalna, Lucavsalas un Ēbelmuižas parka Ziepniekkalnā, kur varēsim atkal paciemoties nākamajās sezonās. Uzvaras parks aktīvās dzīvesveida cienītājiem labi zināms kā sportošanas vieta. Ziemā tur var slēpot, bet vasarā daudzi brauc ar riteņiem, skrien, skrituļo, brauc ar skeitbordu un nodarbojas ar citām aktivitātēm, tajā skaitā arī dažādiem funkcionāliem treniņiem. Šoziem slēpošanas entuziasti jau iemēģināja rekonstruēto Uzvaras parku, bet tagad pa jauniem maršrutiem un ceļiem būs iespēja sacensties skriešanas entuziastiem.

“Izskrien Rīgu” dalībniekiem tiks piedāvātas ierastās trīs distances – 10 kilometru, 5 kilometru un veselības distance, kas ir saistīta ar laika kontroli – 30 minūtes. Vairāku vecumu bērnu grupu pārstāvjiem būs iespēja veikt no 500 līdz 800 metriem. Šīs sacensības notiks desmito sezonu, un tās ir kļuvušas par galvaspilsētas atpazīšanās zīmi. Skrējēju vidū ir gan Latvijas vadošie atlēti, gan ģimenes ar bērniem, gan arī ārzemju viesi, kas var un vēlas aktīvi pavadīt laiku un socializēties ar citiem līdzīgi domājošajiem.

“Izskrien Rīgu” ir pieejams pilnīgi visām sabiedrības grupām, turklāt dalības maska ir simboliska, proti, maksa uz visu sezonu jeb pieciem posmiem – pieaugušajiem, kas skries 5km vai 10km distance, ir tikai 10eur jeb 2eur par posmu. Savukārt veselības distances skrējējiem, kā arī jauniešiem un bērniem “Izskrien Rīgu” seriālā dalība ir bez maksas, ja reģistrējas vismaz divas nedēļas pirms sezonas sākuma, t.i, līdz 22. maijam. Reģistrēties var mājaslapā izskrienrigu.lv. Šogad tiks turpināts pirms diviem gadiem ieviestais jauninājums – komandu un ģimeņu ieskaite, kur tiek aicināti piedalīties dažādu uzņēmumu darbinieki, sporta klubu pārstāvji, kā arī ģimenes. Sezonas noslēgumā ar goda kliņģeri tiks apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji no visām komandām un ģimenēm. Visiem dalībniekiem, kuri būs piedalījušies vismaz četros posmos, būs pārsteiguma balva sezonas noslēgumā,
bet bērni0m – sezonas medaļa.

Katrs 10km, 5km vai veselības distances dalībnieks par dalību vienā posmā krāj atzīmes sezonas piemiņas balvai. Jāpiedalās vismaz 4 posmos no 5, un tad noslēguma posmā varēs saņemt sezonas piemiņas balvu ar sacensību simboliku. Savukārt bērnu distances dalībnieki, piedaloties un finišējot 4 posmos, pēdējā posmā tiks pie piemiņas medaļas.