Skriešanas seriāla “Izskrien Rīgu 2023” devītā sezona noslēgusies Arkādijas parkā

29.08.2023

Pagājušajā nedēļā Arkādijas parkā Rīgā norisinājās šīs sezonas noslēdzošais piektais posms iecienītajam skriešanas seriālam “Izskrien Rīgu”, kur 10km uzvaras izcīnīja sezonas līderi Dmitrijs Galašins, kas apsteidza titulēto triatlonistu Andreju Dmitrijevu, un Zanda Malančuka, bet 5km distancē atkal nepārspēti bija daudzkārtējie Latvijas čempioni un šī gada Latvijas pusmaratona čempionāta uzvarētāji Dmitrijs Serjogins un Ilona Marhele.

Pateicoties Rīgas domes atbalstam, jau devīto sezonu norisinājās vairāku Latvijas vadošo skrējēju un skriešanas entuziastu iecienītais skriešanas seriāls “Izskrien Rīgu”. Šī sezona sākās 8. jūnijā iemīļotajā Grīziņkalna parkā, turpinājās 29. jūnijā, atklājot no jauna Lucavsalu, viduci sasniedza 20. jūlijā skaistajā un šarmantajā Mežaparkā, priekšpēdējais posms tika aizvadīts 3. augustā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, pirmo reizi seriāla vēsturē viesojoties šajā krāšņajā vietā, bet sezonas noslēgumu otro gadu pēc kārtas svinējām 24. augustā - Arkādijas parkā!

Distances un trases veidoja vairāku distanču Latvijas rekordists Dmitrijs Serjogins. Dalībniekiem tika piedāvātas ierastās 10 kilometru, 5 kilometru un veselības distances, bet vairāku vecumu bērnu grupu dalībniekiem bija iespēja veikt no 500 līdz 800 metriem. Kopā šajā sezonā dažādos posmos un grupās skrēja ap 4500 dalībnieku, par ko mums liels prieks!

10 km distancē, kur sezonas laikā startēja vairāk nekā 250 dalībnieku, kopvērtējumā titulu vīriešu grupā ieguva pēc vairākiem gadiem sacensību apritē atgriezušais un savulaik daudzsološais juniors Dmitrijs Galašins, otrais bija šī gada Rīga-Valmiera 107km trešo vietu ieguvušais un Latvijas čempionātā 100km bronzu izcīnījušais Jevgeņijs Stepanovs, bet trešais – “Stirnu bukā” bieži desmitniekā tiekošais un šķēršļu skrējienos panākumus gūstošais ugunsdzēsējs Valdis Aņikejevs. Sievietēm 10 km distancē visos piecos posmos uzvarēja šī gada Latvijas čempionāta bronzas medaļas ieguvēja pusmaratonā Zanda Malančuka, otrā kopvērtējumā ierindojās Krista Ozoliņa, bet trijnieku noslēdza Jekaterina Černobrovaja.

Savukārt, 5 km distancē, kur skrējēju skaits sniedzās pāri pat pieciem simtiem, vīriešu grupā uzvaras laurus plūca rekordists un distanču autors Serjogins. Otrajā vietā ierindojās Latvijas čempionāta medaļnieks Andrejs Bānis, bet trešajā – “Stirnu buka” pagājušā posma ātrākais sprinteris Alfrēds Apinis. Sievietēm 5 km konkurentēm cerības neatstāja olimpiete un pasaules čempionātu dalībniece Ilona Marhele, bet otro un trešo vietu nopelnīja “Stirnu bukos” trijniekā tikušās Annija Zāģere un Gita Gedrovica. Jaunizveidotajā komandu vērtējumā ātrākie bija Serjogina vadītā “SK BULTA”, otrā vieta “IM run club”, bet noslēdzošo godalgoto vietu nopelnīja “KengaRunners”. Savukārt no ģimenēm ātrākie šosezon bija “Stepaškas”, otrā vieta “LMT” un trešā “Linīšu Ģimenei”. Visus rezultātus var apskatīt šeit: https://izskrienrigu.lv/rezultati/2023/overall/ 

Sezonas noslēgumā cītīgākie apmeklētāji, kas bija skrējuši vismaz četros no pieciem posmiem tika pie īpašas balvas – gurnu somas ar atstarotājiem, kas lieti noderēs skrienot tumšajos mēnešos, savukārt bērni tika apbalvoti ar īpaši veidotām medaļām. Kā ierasts visi dalībnieki tika pie gardā kliņģera un dalījās atmiņās par ceturtdienas vakariem sportiskās noskaņās, kā arī īpašu prieku sagādāja bērnu vokālā studija "Spāres" ar grupu "Mellenes" un pedagogu Sindiju Tropu.

Sacensību seriālu iedzīvotājiem piedāvāja Rīgas dome, Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments, organizēja xEvents un atbalstīja Intervāls Latvija, Isostar, Baltais, Magnesia, Skrīveru saldumi un CIDO. Uz tikšanos 2024. gadā, kad kopā skriesim un svinēsim desmito jubilejas “Izskrien Rīgu” sezonu!