Seriāla “Izskrien Rīgu 2018” pirmajā posmā rekordliels dalībnieku skaits

29.05.2018

Ceturtdien pie Māras dīķa ar pirmo posmu sākās jaunā sezona skriešanas seriālam “Izskrien Rīgu”, ko organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību “Piedzīvojumu sacensību apvienība”. Pirmajā posmā visās distancēs – 10km, 5km, veselības grupā un bērniem 500m – kopā piedalījās 403 sportisti un veselīga dzīvesveida piekritēji, pirmo reizi dalībnieku skaitam “Izskrien Rīga” seriālā pārsniedzot četru simtus. Lielāko vairumu, protams, veidoja skriešanas entuziasti, tomēr dalībnieku vidū bija vērojami arī tādi, kas guvuši panākumus lielajos skriešanas seriālos vai izcīnījuši uzvaras Latvijas čempionātā orientēšanā sportā.

Kā ierasts maija beigās sākas interesantais skriešanas seriāls “Izskrien Rīgu”, kurā sezonas garumā vairākos posmos skriešanas cienītājiem tiek piedāvāta iespēja iepazīt dažādas skaistas mūsu galvaspilsētas vietas. Pirmajā no septiņiem posmiem dalībnieki saulainos un siltos laika apstākļos baudīja romantisko Māras dīķa apkārtni. Interese par šo seriālu bija augusi, tāpēc pirms starta bija vērojamas vēl neredzētas rindas. Taču par to skriešanas interesenti nesatraucās, jo organizatori darbojās operatīvi un visi paspēja uz savu startu, ar smaidīgām sejām ieņemot vietas starta koridorā.

Garākajā 10km distancē, kur 1,35 km aplis bija jāveic septiņas reizes, no paša sākuma izveidojās līderu duets no ierastajiem konkurentiem – pagājušās sezonas kopvērtējuma uzvarētāju Daini Limanānu un allaž godalgotu vietu iegūstošo Reini Topu. Abi pagājušā gada pirmajā posmā uzvarētāju noskaidroja finiša spurtā, kur viņus šķīra centimetri, taču šogad līdz šādam aizraujošam finišam nenonāca.  Šāds līderu duets noturējās kopā līdz pat ceturtā apļa beigām (5,4km), kad pavisam nedaudz vadībā sāka izvirzīties “Stirnu buka” pērnās sezonas vicelīderis Dainis, kurš savu iegūto aptuveni 30m pārsvaru noturēja gan piektā, gan sestā apļa beigās. Pēdējā septītajā aplī, saprotot, ka līderim nepietuvosies, Reinis nedaudz samazināja tempu un atkal sezonas iesākumā samierinājās ar otro vietu. Tikmēr vēlreiz sezonu ar uzvaru iesāka Limanāns, kurš uzrādīja laiku 32:37 un par 21 sekundi apsteidza Topu. Par tādu pašu trijnieku kā pagājušajā gadā pirmajā posmā parūpējās trešo vietu ieguvušais Kaspars Adijāns. Sievietēm uzvarētājas godā tika iepriekšējās sezonās pārsvarā trešās vietas ieguvusī Kristīne Gržibovska, kura distanci veica 42:26 un par pusminūti apsteidza savu tuvāko sāncensi Ritu Anopu, kurai pēc tik daudzām ceturtajām un piektajām vietām pagājušajā sezonā beidzot izdevās iekļūt trijniekā un kāpt uz goda pjedestāla.  

Arī 5km distancē, kur tika veikti 4 apļi, vīriešiem par uzvaru ļoti līdzīgi cīnījās divi skrējēji – Armands Bušs un Jānis Mežiels, sarūpējot vēl līdzvērtīgāku cīņu un spraigāku dueli nekā divas reizes garākā distancē. Pēc pirmajiem diviem apļiem jeb pusdistances vadībā ar 13 sekunžu pārsvaru atradās Latvijas čempionātos vidējās distancē pilnu medaļu komplektu izcīnījušais Bušs, kuram sekoja Mežiels un Dmitrijs Vecgailis. Trešajā aplī tempu kāpināja Jānis, bet nedaudz lēnāks palika Armands, līdz ar to doties pēdējā aplī abi bija kopā, solot intrigu par uzvarētāju. Skatītājiem nebija jāviļas, jo aizraujošā cīņā nedaudz ātrāks bija pērn “Stirnu bukā” Zaķa distancē sezonas kopvērtējumā trešo vietu izcīnījušais Mežiels (18:10). Tikmēr abiem pusminūti zaudēja un trešo vietu ieguva Vecgailis. Sieviešu konkurencē savu pārākumu nodemonstrēja vairākkārtējā Latvijas čempione orientēšanās sportā Irita Puķīte, kura jau pēc pirmā apļa bija iekrājusi pieklājīgu pārsvaru. Lai arī no uzvarētājas viņa atpalika gandrīz trīs minūtes, tomēr lielāku ātrumu nekā pagājušā sezonā demonstrēja otro vietu ieguvusī Anda Zandberga. Trešā finišēja labākā juniore Anastasija Kondratjeva, kamēr puišiem ātrākais juniors bija Jēkabs Jansons.

Bērniem sacensību centrā bija nodrošinātas piepūšamās atrakcijas, bet par to, lai ne tikai bērniem, bet pilnīgi visiem dalībniekiem tiktu garšīgais siera kūkas biezpiena sieriņš, bija parūpējies Tukuma “Baltais”. Otrais no kopumā septiņiem posmiem norisināsies 7.jūnijā Biķernieku mežā.