Maratoniste Ilona Marhele atklāj Izskrien Rīgu 2019. gada sezonu

15.06.2019

23. maijā vakarā, tika atklāta piektā sezona 2015.gadā uzsāktajam skriešanas seriālam “Izskrien Rīgu”, ko piedāvā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Vairāk kā 700 dalībnieki vienojās kopīgā skrējienā cauri vienam no Pārdaugavas skaistākajiem parkiem – Arkādijas parkā. Skriešanas sezonas atklāšanā piedalījās arī īpašā viešņa – olimpiete, pasaules čempionāta dalībniece, vairāku titulu ieguvēja un vienkārši iedvesmojoša personība Ilona Marhele. Nākamais posms jau 6.jūnijā – Biķernieku mežā!

 Esam lepni un gandarīti, ka cilvēki no gada uz gadu kļūst aizvien aktīvāki un ar sportiskām aktivitātēm nodarbojas aizvien biežāk. Tas ir arī “Izskrien Rīgu” seriāla galvenais mērķis – piecelt rīdziniekus un pilsētas viesus no biroja krēsliem pēc garas darba dienas un kopīgi mesties vienā veselīgā un sportiskā ceturtdienas vakara piedzīvojumā. Pēc pirmā posma šķiet, ka tas izdosies un iespējams sezonas beigās dalībnieku skaits uz starta līnijas sasniegs četrciparu skaitli. Vakar Arkādijas parkā, kas ir viens no retajiem ar kāpumiem bagātajiem posmiem, garākajā 10km distancē pirmo reizi šajā seriālā skrēja vairāk nekā simts dalībnieku, bet 5km distancē pirmo reizi dalībnieku skaits sasniedza divus simtus.

Viens no šīs sezonas jauniem ir mūsu sadarbība ar Latvijā populāriem un talantīgiem sportistiem. Nav noslēpums, ka labus rezultātus finišā mēs varam uzrādīt, tad, ja izprotam lietas pirms mēs tās darām un, protams, tas attiecās arī uz skriešanu, garākām un īsākām distancēm. Pirmajā posmā pie mums ciemojās dzīvespriecīga personība, vieglatlēte un garo distanču skrējēja - Ilona Marhele. Ilona dalījās savā pieredzē par tēmu – “Kā atjaunoties pēc lieliem skrējieniem?”. Viņa pastāstīja, kas ir tās lietas, ko vēlams ievērot pirms maratona dienas un kā ātrāk un veselīgāk palīdzēt organismam atgriezties normālā ritmā pēc skrējiena. Šīs sezonas ietvaros katrā posmā pirms pieaugušo skrējienā būs tikšanās ar kādu augsta līmeņa Latvijas sportistu, kurš dalīsies savā pieredzē un padomos.

Interesantākie notikumi bija vērojami vīriešiem īsākajā 5km distancē, kur līdz 3km atzīmei vadībā turējās četri skrējēji, bet, dodoties pēdējā piektajā aplī, līderu pulku veidoja trīs dalībnieki. Pēdējā kilometrā lielāku ātrumu spēja nodemonstrēt aprīļa vidū Jūrmalas skriešanas svētkos uzvarējušais Jānis Mežiels (17:15), kurš arī pagājušā gada sezonu uzsāka ar uzvaru pie Māras dīķa. Jānim tikai divas sekundes piekāpās pagājušā gada Lucavsalas posma uzvarētājs Dāvis Uļģis, bet vēl 9 sekundes vēlāk finišēja un trijnieku noslēdza pēc gada pārtraukuma seriālā atgriezušais Oskars Cimmermanis, kuram 2017.gadā izdevās nopelnīt pilnu medaļu komplektu.  Sievietēm cīņa par uzvaru izvērtās starp divām pagājušā gada sezonas kopvērtējumā trešo vietu ieguvušajām skrējējām – Sintiju Šaiteri (5km) un Initu Jerofejevu (10km). Pirmajos apļos iekrātais pārsvars palīdzēja pirmo vietu iegūt Sintijai (20:59), svinot pirmo uzvaru “Izskrien Rīgu” seriālā un par 25 sekundēm apsteidzot Initu. Pēc vairākiem gadiem atkal startējot “Izskrien Rīgu”, trešo vietu nopelnīja Dagmāra Rudzāte, noturot 11 sekunžu pārsvaru pār pagājušā gada kopvērtējuma vicelīderi Andu Zandbergu. Junioru konkurencē labākie bija Renārs Leiskins un Laura Balode.

10km distancē, nestartējot iepriekšējo sezonu abiem līderiem Dainim Limanānam un Reinim Topam, pārākumu pār konkurentiem apliecināja “Stirnu bukā” vairākas reizes desmitniekā ieskrējušais Alvis Danovskis (36:38), kurš šajās skriešanas seriālā iesaistījās pagājušā gada pēdējā posmā Grīziņkalnā, kur ieguva otro vietu. Jau iesauku “mūžīgi trešais” izpelnījušais Uldis Katlaps tomēr otro reizi spēja iegūt otro vietu, divas minūtes zaudējot uzvarētājam un atkārtojot pagājušā gada Biķernieku posma panākumu. Tikmēr savā debijā uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa pirms vairākiem gadiem Prezidenta balvā startējušais Artūrs Onzuls. Sievietēm līdz pusdistancei vadībā turējās pagājušā gada kopvērtējuma uzvarētāja Rita Anopa, kad viņu noķēra un apdzina treniņrežīmā skrējusī vairākkārtējā Latvijas čempione un pasaules jauniešu čempionāta sudraba medaļas ieguvēja Jeļena Ābele (41:47), kura tad arī izcīnīja pirmo vietu un Ritu apsteidza par pusotru minūti. Piecas minūtes vēlāk trešā finišēja un pirmo godalgoto vietu nopelnīja pagājušās sezonas kopvērtējuma piektā vietas ieguvēja Zane Deimante.

Atgādinām, ka šogad skrējieni norisināsies vēl septiņās dažādās Rīgas vietās: 6. jūnijā – Biķernieku mežā, 20. jūnijā – Viesturdārzā, 11. jūlijā – Maskavas dārzā, 25. jūlijā – Mežaparkā, 8. augustā – Māras dīķa apkārtnē, 15. augustā – Lucavsalā un sezonu noslēgsim 29. augustā – Dzegužkalnā.

Aicinām sportistus un aktīvās atpūtas cienītājus doties uz “Izskrien Rīgu” ceturtdienas vakaros, tādējādi izmantojot šo skriešanas seriālu kā treniņu jaukā un draudzīgā gaisotnē kādām citām sacensībām.

Reģistrēšanās nākamajiem posmiem un vairāk informācijas pieejami saitē www.izskrienrigu.lv

Sacensību seriālu iedzīvotājiem piedāvā Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.