Lieliskā gaisotnē noslēgusies “Izskrien Rīgu” ceturtā sezona

31.08.2018

Vakar vakarā Grīziņkalnā pozitīvā, sportiskā un arī romantiskā gaisotnē, pulcējot vairākus simtus dalībnieku, noslēdzās Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamenta atbalstītā skriešanas seriāla “Izskrien Rīgu” ceturtā sezona. 10km distancē pārliecinošas uzvaras svinēja Latvijas čempionāta garo distanču medaļnieks Dainis Limanāns un “Stirnu buka” 5.posma uzvarētāja “Buka” distancē Klinta Lauska, kamēr 5km savu pārākumu apliecināja 2005.gada Latvijas čempions 5000m Armands Bušs un 2017.gada bronzas medaļas ieguvēja pusmaratonā Baiba Šņoriņa.

Vairāk nekā 450 skriešanas mīļotāji un sportisti bija pieteikušies un ar nepacietību gaidīja ceturtdienas vakarpusi, lai pulcētos Grīziņkalnā uz “Izskrien Rīgu” ceturtās sezonas noslēgumu. Šī iecienītā seriāla sezona sākās maija beigās pie Māras dīķa, tad jūnijā turpinājās Biķernieku mežā un Lucavsalā, jūlijā tika skriets Viesturdārzā un Pļavnieku parkā, augusta sākumā dalībnieki viesojās Anniņmuižas parkā, bet vakar nostartēja Grīziņkalnā, kas bija viskalnainākais no visiem posmiem. Grīziņkalns dalībniekus sagaidīja ne tikai ar reljefoto trasi, bet arī ar romantisku noskaņu, ko uz sacensību beigu daļu radīja krēslā spīdošās Grīziņkalna taciņu malā esošās laternas. Tikmēr papildus sportisko možumu piešķīra leģendārā “Daugavas” stadiona tuvums.

10km (10x1km) neapturams bija Dainis Limanāns, kurš izcīnīja ceturto uzvaru šajā sezonā un likumsakarīgi ieņēma pirmo vietu sezonas kopvērtējumā, pie šā panākuma tiekot otro gadu pēc kārtas. Savā debijā “Izskrien Rīgu” otro vietu ieguva Alvis Danovskis, kurš bija ļoti gandarīts par sacensību pozitīvo atmosfēru un solīja nākamgad piedalīties visas sezonas garumā. Iepriekšējo trīs posmu veikumu turpināja Uldis Katlaps, kurš atkal finišēja trešais. Uldim trešā vieta arī sezonas kopvērtējumā, bez Daiņa priekšā palaižot arī pagājušā gada Grīziņkalna posma uzvarētāju Reini Topu, kurš gan diemžēl vakar nestartēja.

Sievietēm 10km otro reizi šosezon nostartēja un otro uzvaru izcīnīja Klinta Lauska, kura tuvāko sāncensi apsteidza pat par apli. Otrā finišēja iepriekšējo divu posmu uzvarētāja Rita Anopa, kura otro sezonu pēc kārtas ieguva kopvērtējuma titulu. Pirmā posma uzvarētāja un sezonas kopvērtējuma otrās vietas ieguvēja Kristīne Gržibovska šoreiz Grīziņkalnā bez godalgas nepalika, ieņemot trešo vietu. Ceturtajā vietā finišējusī Ineta Jerofejeva, kura šogad “Izskrien Rīgu” konstanti ierindojās vai nu trešajās, vai ceturtajās vietās, otro gadu pēc kārtas kopvērtējumā bija trešā.

5km vīriešiem pārākumu kārtējo reizi apliecināja kopvērtējuma uzvarētājs Armands Bušs, kurš, izlaižot vienu posmu, no sešiem startiem uzvarēja piecos, tikai pirmajā posmā ieņemot otro vietu, kad piekāpās vēlāk traumu guvušajam Jānim Mežielam. Otrais finišēja kopvērtējuma vicelīderis Dmitrijs Vecgailis, kurš vienīgais visos septiņos posmos kāpa uz goda pjedestāla, iegūstot otrās un trešās vietas. Pēdējā posmā pirmo reizi trijniekā ieskrēja Jānis Mūrnieks, bet sezonas kopvērtējumā trijnieku noslēdza Kārlis Evertovskis, kurš tikai par3 punktiem apsteidza Miku Pētersonu.

Sievietēm nevienu brīdi šaubas par pirmās vietas iegūšanu neradīja Baiba Šņoriņa, kurai tā bija piektā uzvara sezonā un līdz ar to arī kopvērtējuma tituls. Visspraigākā cīņa no visām grupām un bija vērojama starp Gundegu Vancāni un Andu Zandbergu, kuras finiša taisnē sprintoja par otro vietu. Kā izrādījās, par 1 cm priekšā bija Gundega, kura savai sāncensei pietuvojās tikai pēdējā apļa beigās. Tikmēr kopvērtējuma otrās vietas ieguvējai Andai Zandbergai šoreiz nācās samierināties ar trešo vietu. Posmu sestajā vietā pabeidza Sintija Šaitere, kurai kopvērtējumā tik un tā sanāca trešā vieta.

Junioriem 5km savu dominanci turpināja augumā varenais Atis Krebss, aiz sevis atstājot Renāru Leiskinu un Jēkabu Jansonu, kamēr meitenēm pie uzvaras tika Anete Upeniece, kura otrajā vietā atstāja sezonas līderi Anastasiju Kondratjevu, bet trešā finišēja Karīna Mellace.

Kopā ar posma un arī kopvērtējuma apbalvošanu dalībnieki varēja baudīt organizatoru sarūpētos ļoti gardos “Mārtiņa Beķerejas” kliņģerus un atskatīties uz aizvadīto sezonu, kurā uz visiem posmiem kopā bija pietiekušies gandrīz trīs ar pusi tūkstoši skrējēju visās grupās – bērnu, 5km, 10km un veselības grupā, no kuriem vairāk nekā tūkstotis bija unikālo dalībnieku. Līdz ar to ar pozitīvām emocijām “Izskrien Rīgu” ceturtā sezona ir noslēgusies. Uz tikšanos “Izskrien Rīgu” nākamgad!

Sacensību seriālu iedzīvotājiem piedāvā Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.