Līdz šim karstākajā jūnija dienā aizvadīts Izskrien Rīgu 2. posms

19.06.2019

6.jūnija pievakarē, rīdzinieki un pilsētas viesi pulcējās Biķernieku mežā, kur norisinājās otrais posms skriešanas seriālam “Izskrien Rīgu”, ko piedāvā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Vairāki simti dalībnieku šajā patiesi karstajā vakarē veica 5 un 10 kilometru distanci cauri vienam no zaļākajiem rajoniem Rīgā – Mežciemam. 2. posma īpašā viešņa bija fizioterapeite un Latvijas Fizioterapeitu asociācijas valdes locekle – Baiba Narvila, kura dalījās ar dalībniekiem padomos par to kā veiksmīgi iesildīties skrējienam un pēc tam no tā atsildīties, un, protams, arī iesildīja visus pieaugušo distances skrējējus.

Spītējot patiesi karstajai dienai un tikpat karstajam vakaram uz starta līnijas stājās ļoti daudz sportot gribētāji un entuziasti. To vidū gan jau pieredzējuši sportisti, maratona skrējēji, gan jaunas sejas, kas pieņēmuši izaicinājumu savus darba dienu vakarus padarīt aktīvākus un sportiskākus. Šajā reizē dalībniekiem līdzēja meža svaigais gaiss un ēna, kas krita no daudzajiem kokiem, lai kaut pāris metrus veldzētos skrienot ēnā. Esam priecīgi un lepni arī par to, ka uz starta redzam arī pavisam mazus skrējējus kas nulle sper pirmos soļus un ir gatavi arī pieņemt skriešanas izaicinājumu. Mēs vēlreiz pārliecināmies, ka Izskrien Rīgu ir pasākums ikvienam – piedalās dalībnieki, kuri vēlas izbaudīt ceturtdienas vakaru svaigā gaisā, piedalās sportisti, kuriem šie posmi kalpo kā lielisks treniņš draugu kompānijā un visbeidzot tas ir labs veids kā padarīt savu ikdienu aktīvāku!

Arī šajā posmā ar mazu lekciju un dalībnieku iesildīšanu pirms lielā skrējiena piedalījās īpaša viešņa – fizioterapeite, Latvijas Fizioterapeitu asociācijas valdes locekle Baiba Narvila. Baiba sniedza dalībniekiem padomus, kas saistīti ar pulsa kontroli skrējiena un slodzes laikā. Viņa pastāstīja par to, cik ļoti svarīgi un arī kā pareizi izdalīt slodzi, lai tā būtu sabalansēta un veselīga. Kā arī demonstrēja vairākus iesildīšanās vingrinājumus un arī pati pievienojās skrējējiem 5 kilometru distancē. Šīs sezonas ietvaros katrā posmā pirms pieaugušo skrējienā būs tikšanās ar kādu augsta līmeņa Latvijas sportistu, vai sporta un aktīvā dzīvesveida speciālistu, kurš dalīsies savā pieredzē un padomos.

Garākajā 10km distancē otro posmu pēc kārtas uzvaras garšu varēja izbaudīt Alvis Danovskis, kurš uzrādīja gandrīz tādu pašu laiku kā pirmajā posmā Arkādijas parkā (36:28). Arī otrās vietas ieguvējs bija tas pats, kas pirmajā posmā – Uldis Katlaps, kurš šoreiz Alvim bija par 20 sekundēm tuvāk un piekāpās 1:40. Pirmā posma trešās vietas ieguvējs Artūrs Onzuls izstājās, bet trijniekā pēc dažu gadu pārtraukuma atgriezās Konstantīns Krajčko, kuram tikai sešas sekundes piekāpās Gunārs Ķeģis. Sievietēm šoreiz nestartēja pirmā posma uzvarētāja un vairākkārtējā Latvijas čempione Jeļena Ābele, līdz ar to pirmo vietu ļoti pārliecinoši izcīnīja Arkādijas parkā otro laiku uzrādījusī Rita Anopa (43:38). Parējās godalgotās vietas nopelnīja dalībnieces, kuras vēl uz goda pjedestāla šajā skriešanas seriālā nebija kāpušas – Gita Vilensone un Ilze Jansone.

5km distancē no pirmā posma vadošā piecinieka iztrūkstošo Oskaru Cimmermani, kurš devies ar Latvijas izlasi uz pasaules čempionātu taku skriešanā, aizstāja cits ātrs skrējējs Mārtiņš Karlsons, līdz ar to pēc pusdistances vadībā atradās līderu kvintets. Pirmos divus apļus vadībā turējās Sergejs Maslobojevs, bet pēc trešā apļa jeb 3km viņš ar Dmitriju Vecgaili skrēja nedaudz lēnāk, un līderu grupiņā palika vairs tikai trīs skrējēji. Ceturtā apļa beigās Mārtiņš Karlsons samierinājās ar trešo vietu un palaida abus līderus – Jāni Mežielu un Dāvi Uļgi, kuriiem vienīgajiem izdevās noskriet ātrāk par 17 minūtēm. Dāvis piektā apļa sākumā kāpināja tempu, cenšoties atrauties no Jāņa, tomēr pēdējā puskilometrā pirmā posma uzvarētājs Mežiels bija ātrāks. Līdz ar to tāpat kā 10km distancē arī 5km pirmajās divās vietās vīriešiem bija tie paši, J.Mežielam svinot uzvaru, bet D.Uļģim iegūstot otro vietu. Sievietēm Sintija Šaitere turpināja uzvaru sēriju, vienīgajai 5km sieviešu konkurencē noskrienot ātrāk par 21 minūti (20:58) un vēlreiz otrās vietas ieguvēju Initu Jerofejevu apsteidzot par 20 sekundēm. Tikmēr pusminūti vēlāk trešā finišēja Sintija Langelfelde, kurai tā bija pirmā godalgotā vieta un kura par sekundi apsteidza ātrākā juniori Lauru Balodi. Tikmēr puišiem junioru konkurencē pirmo posmu izlaidušajam un pagājušā sezonā dominējušajam Atim Krebsam nācās samierināties ar otro vietu, jo dažas minūtes ātrāks izrādījās basketbolists Kristaps Piternieks.

Atgādinām, ka šogad skrējieni norisināsies vēl sešās dažādās Rīgas vietās: 20. jūnijā – Viesturdārzā, 11. jūlijā – Maskavas dārzā, 25. jūlijā – Mežaparkā, 8. augustā – Māras dīķa apkārtnē, 15. augustā – Lucavsalā un sezonu noslēgsim 29. augustā – Dzegužkalnā.

Aicinām sportistus un aktīvās atpūtas cienītājus doties uz “Izskrien Rīgu” ceturtdienas vakaros, tādējādi izmantojot šo skriešanas seriālu kā treniņu jaukā un draudzīgā gaisotnē kādām citām sacensībām.

Reģistrēšanās nākamajiem posmiem un vairāk informācijas pieejami saitē www.izskrienrigu.lv

Sacensību seriālu iedzīvotājiem piedāvā Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.