Augusta beigās Grīziņkalnā seriāla “Izskrien Rīgu 2018” noslēdzošais posms

25.08.2018

Šā mēneša beigās, 30.augustā, Grīziņkalnā ar  7.posmu noslēgsies ceturtā sezona populārajam galvaspilsētas skriešanas seriālam “Izskrien Rīgu”, ko piedāvā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Vairāk nekā četri simti veselīga dzīvesveida piekritēji un skriešanas mīļotāji mēneša pēdējā ceturtdienā pulcēsies kalnainajā Grīziņkalna parkā, kur pēc sacensībām notiks ne tikai ierastā posma apbalvošana, bet arī piemiņas balvu un medaļu dalīšana tiem, kas nostartējuši vismaz piecos posmos. Sacensību sākums paredzēts plkst. 19.30.

Šajā saulainajā un karstajā vasarā laiks aizskrējis vēja spārniem un tuvojas noslēgums seriālam “Izskrien Rīgu”, kas šajos četros mēnešos un sešos posmos pulcējis vairāk nekā trīs tūkstoši dažāda vecuma skriet gribētājus. Ceturtā sezona šim populārajam skriešanas seriālam mūsu galvaspilsētā sākās maija beigās ar pirmo posmu apkārt Māras dīķim, bet pēc tam skriešanas entuziasti ir pulcējušies gan iepriekš iepazītās vietās kā Lucavsalā un Pļavniekos, gan arī pavisam jaunās šo sacensību norises vietās kā Biķernieku mežs, Viesturdārzs un Anniņmuižas parks, izmantojot iespēju iepazīt dažādas skaistas mūsu galvaspilsētas vietas. Pirmās divas sezonas “Izskrien Rīgu” noslēdzās Lucavsalā, pērn Pļavniekos, bet par šīs sezonas noslēguma vietu ir izvēlēts Grīziņkalns.

Leģendārajam “Daugavas” stadionam blakus esošajā Grīziņkalnā “Izskrien Rīgu” dalībnieki vienreiz jau ir skrējuši – pagājušās sezonas vidū jūlija sākumā, kad bija diezgan silts. Uz tādiem pašiem labiem laikapstākļiem tiek cerēts arī šogad, lai uz jaukas nots varētu noslēgt šo sezonu. Grīziņkalna parkā, kur augstākā virsotne ir 24m, atšķirībā no citiem “Izskrien Rīgu” posmiem jārēķinās ar reljefotāku trasi ar nelieliem kāpumiem.

Dalībniekiem tiek piedāvātas tās pašas 5km un 10km distances, bet bērni varēs veikt ierastos 500m, saņemt savu saldumu balvu un baudīt priekus piepūšamajā atrakcijā. Organizatori ir parūpējušies, lai bērniem un veselības distances skrējējiem nebūt jāmaksā par dalību, ja piesakās vismaz nedēļu pirms sacensībām. Reģistrēšanās sacensībām un vairāk informācijas saitē www.izskrienrigu.lv.

Seriāla noslēgumā Grīziņkalnā tiks apbalvoti arī čaklākie un labākie skrējēji 5 kilometru un 10 kilometru distances kopvērtējumā, tiekot pie seriāla kopvērtējuma balvām. Savukārt, dalībnieki, kas būs piedalījušies un ieguvuši rezultātu vismaz piecos seriāla posmos, tiks pie kopvērtējuma piemiņas balvas ar pasākuma simboliku. Arī bērnu distances čaklākie censoņi ar vismaz 5 rezultātiem saņems īpašu piemiņas medaļu ar pasākuma logo.

Sacensību seriālu iedzīvotājiem piedāvā Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.