Ar vairākkārtējo Latvijas čempionu uzvarām noslēdzies “Izskrien Rīgu” skriešanas seriāls

29.08.2021

Ar valsts rekordista 10km šosejā un vairākkārtējā čempiona Dmitrija Serjogina uzvaru 5km un savulaik daudzkārtējā Latvijas čempiona triatlonā Andreja Dmitrijeva pirmo vietu 10km distancē sezonas piektajā posmā Viesturdārzā noslēgusies septītā sezona populārajam galvaspilsētas skriešanas seriālam “Izskrien Rīgu”.

Pateicoties Rīgas domes atbalstam, vairāku Latvijas vadošo skrējēju un skriešanas entuziastu iecienītais un piedzīvojumu  sacensību aģentūras “Xevents” rīkotais skriešanas seriāls “Izskrien Rīgu” norisinājās jau septīto sezonu. Skriešanas seriāla dalībniekiem ceturtdienas vakaros draudzīgā un pozitīvā gaisotnē bija iespēja iepazīt no jauna vai arī atgriezties dažādās skaistās Rīgas vietas, katrā posmā pulcējot vairākus simtus skriet gribētājus.

Šī sezona sākās 1.jūlijā attīstošajā Lucavsalā, turpinājās 15.jūlijā Pļavniekos pie 84.vidussskolas, viduci sasniedza 29.jūlijā skaistajā Ēbelmuižas parkā Ziepniekkalnā dzīvās mūzikas pavadījumā, priekšpēdējais posms tika aizvadīts 12.augsutā vēsturiskajā Mežaparkā,  bet sezonas noslēgums tika sagaidīts 26.augsutā krāšņajā Viesturdārzā. Dalībniekiem tika piedāvātas 4 dažādas distances – 10 kilometri, 5 kilometri, veselības distance ar laika ierobežojumu 30 minūtes un 500-800m metru garās distances bērniem.

5km distanci visātrāk veica trases licējs Dmitrijs Serjogins, neļaujot pie piektās uzvaras tikt iepriekšējos četros posmos nepārspētajam un šajā sezona progresu nodemonstrējušajam Dmitrijam Vecgailim, kurš likumsakarīgi tika pie sezonas kopvērtējuma titula 5km distancē. Otro posmu pēc kārtas trešo vietu ieguva spēcīgais “Patria” šķēršļu skrējiena dalībnieks Andis Sakne. Sezonas kopvērtējumā pelnīta otrā vieta Mārtiņam Babkinam, bet trešais labākais bija pirmajos trijos posmos trešo vietu ieguvušais pazīstamais brīvprātīgais Jānis Ābols.

Arī sieviešu konkurencē sezonas kopvērtējuma uzvarētāja Māra Drozdova, kura bija ātrākā arī Viesturdārzā, tāpat kā Vecgailis sezonas laikā izcīnīja četras pirmās vietas, vienīgi Mežaparkā piekāpjoties olimpietei un pasaules čempionāta dalībniecei maratonā Ilonai Marhelei. Pēc divu posmu pārtraukuma trijniekā atgriezās tur bieži esošā Gita Vilensone, kurai otro vietu izdevās iegūt arī sezonas kopvērtējumā, ļoti līdzīgā cīņā trešajā vietā atstājot tikpat punktus nopelnījušo Kristīni Rogu.

10km distancē Viesturdārzā uzvarēja Andrejs Dmitrijevs, kuram tā bija trešā uzvara šosezon, taču titulētajam triatlonistam pie kopvērtējuma uzvaras tikt neļāva divu posmu izlaišana. Aiz Dmitrijeva netālu kārtējo reizi finišēja Sergejs Maslabojevs, kurš, kaut arī sezonas laikā nevienu reizi nefinišēja pirmais, kā vienīgais visos posmos iekļuva trijniekā, tiekot pie kopvērtējuma titula. Trešā vieta otro posmu pēc kārtas palīdzēja sezonas kopvērtējumā pie otrās vietas tikt Valdim Aņikejevam, bet ar stabilitāti ar 6.vietām beigās līdz trešajai vietai sezonas kopumā aizsniedzās Kalvis Mālnieks.

Ar sezonas laikā izcīnītajām trim uzvarām, ieskatot arī Viestrudārzā, kopvērtējuma titulu ieguva 2019.gadā “Stirnu bukā” dominējusī un arī bronzas medaļu pusmaratonā izcīnījusī Klinta Lauska. Otro vietu pēdējā posmā un arī kopvērtējumā izcīnīja pagājušā gada Latvijas vicečempione 100km Rita Anopa, bet trešo vietu nopelnīja Ilze Drozdova.

Sacensību seriālu iedzīvotājiem piedāvā Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, organizē XEvents un atbalsta Isostar, Skrīveru saldumi, Magnesia.