Ēbelmuižas parks - 30. jūnijā - reģistrēties

Kā reģistrēties atkārtoti?

Lai mēs varētu kvalitatīvi plānot resursus sacensībām, dalībniekiem uz katru posmu ir jāpiesakās atsevišķi mājas lapā. Lai to izdarītu ir nepieciešams zināt savu numuru un dzimšanas datus. 

Ja numurs vēl nav saņemts (piemēram, kad dalībnieks ir pieteicies, bet nav atnācis uz nevienu posmu) tad reģistrēties var izmantojot savu vārdu, uzvārdu un dzimšanas datus. Ja kaut kas nesanāk, lūdzam rakstīt uz izskrienrigu@xrace.lv.

Dažas svarīgas lietas:

Sacensību programma

18:00 Sākas dalībnieku ierašanās un numuru izņemšana
18:30 Sākas dalītie starti bērnu distancēm
19:30 Starts 5km, 10km un veselības distancei
20:00 Kontrollaika beigas veselības distancei
20:30 Apbalvošana 5km un 10km distancēm
21:00 Kontrollaika beigas
* - sacensību programma var tikt precizēta pirms posma.

Kā nokļūt?

Sacensību centrs atrodas Ēbelmuižas parkā pie Strops Ziepniekkalns. Spied te, lai saņemtu norādes.

Sacensību trases

Par Ēbelmuižas parku

Ziepniekkalns atrodas Pārdaugavas dienvidu daļā. Tas izveidojies uz bijušās Bišumuižas, Ēbelmuižas, Foka, Jaunās Grāves muižas, Nummurmuižas un Reimermuižas zemes. Savukārt Baltijas ledus ezera smilšainajā līdzenumā starp Daugavas ielejas kreiso krastu, Bišumuižas grāvi, Zaļenieku, Celtnieku un Skaistkalnes ielu izveidojās zemu kāpu rajons − Ziepniekkalna kāpas.

Nelielu daļu šīs teritorijas gar Bieķengrāvi jau 1786.gadā iekļāva Rīgas policijas novada robežās, bet Ziepniekkalna centrālā daļa Rīgas administratīvajās robežās tika iekļauta 1828.gadā. 1924.gadā pilsētas robežās oficiāli iekļautas bijušās Nummurmuižas zemes ap tagadējo Ziepniekkalna ielu. Savukārt 1974.gadā Rīgas pilsētas robežās iekļauta Ziepniekkalna dienvidu daļa, kādreizējās Līves muižas zemes un tām pieguļošā Medemu purva daļa.

Ziepniekkalna centrā atrodas Ēbelmuižas parks, kura austrumu daļā atrodams resnākais ozols Pārdaugavā. Te saglabājusies arī Ēbela muižas dzīvojamā ēka (Zaļenieku ielā 21). Tā tika celta kā bagāta Rīgas namnieka vasaras mītne. 18.gs. beigās lielāko daļu no muižas (88 ha) aizņēma smilšainas un pārpurvojušās pļavas. 1799.gadā J.Blankenhāgens šo muižu pārdeva Lielās Ģildes tirgotājam un melngalvju vecākajam J.Ēbelam, kurš tajā izveidoja parku, uzbūvēja oranžēriju un dārza paviljonu. Ar laiku Ēbela muiža kļuva par populāru bagātāko un ievērojamāko Rīgas namnieku atpūtas vietu.

Avots: https://apkaimes.lv/ziepniekkalns/vesture/