Viesturdārzs - 9. jūnijā - reģistrēties

Kā reģistrēties atkārtoti?

Lai mēs varētu kvalitatīvi plānot resursus sacensībām, dalībniekiem uz katru posmu ir jāpiesakās atsevišķi mājas lapā. Lai to izdarītu ir nepieciešams zināt savu numuru un dzimšanas datus. 

Ja numurs vēl nav saņemts (piemēram, kad dalībnieks ir pieteicies, bet nav atnācis uz nevienu posmu) tad reģistrēties var izmantojot savu vārdu, uzvārdu un dzimšanas datus. Ja kaut kas nesanāk, lūdzam rakstīt uz izskrienrigu@xrace.lv.

Dažas svarīgas lietas:

Sacensību programma

18:00 Sākas dalībnieku ierašanās un numuru izņemšana
18:30 Sākas dalītie starti bērnu distancēm
19:30 Starts 5km, 10km un veselības distancei
20:00 Kontrollaika beigas veselības distancei
20:30 Apbalvošana 5km un 10km distancēm
21:00 Kontrollaika beigas
* - sacensību programma var tikt precizēta pirms posma.

Sacensību trases

ND3QDvoV.png

Kā nokļūt?

Par parku

Viesturdārzs ir senākais Rīgas parks. To 1711. gadā Lielā Ziemeļu kara laikā pēc cara Pētera I rīkojuma izveidoja toreizējā Gustavsalā. Holandiešu stilā veidotā parka sākotnējais oficiālais nosaukums bija «Viņa Majestātes dārzs priekšpils cietoksnī». Kad Gustavsala tika pārdēvēta par Pētersalu (vēlāk par Andrejsalu), parku pārdēvēja par Pētersalas dārzu, bet vēlāk par Pirmo Ķeizardārzu un Rīgas Ķeizardārzu. 1841. gadā, kad Nikolajs I uzdāvināja dārzu Rīgas pilsētai, to nosauca par Pilsētas dārzu. Padomju laikā par godu Dziesmu svētku simtgadei parku pārdēvēja par Dziesmu svētku parku un veica ievērojamu labiekārtošana, kā arī tika izbūvēts Latvijas Dziesmu svētku simtgadei veltīts arhitektoniski skulpturāls ansamblis, kas tur apskatāms vēl šodien. Parka lielākais pluss noteikti ir tā kuplie koki, kas padara to diezgan ēnainu. Tas ir kontrastiem bagāts parks, jo līdz ar dažādiem kultūras pieminekļiem Hanzas ielas pusē un Dziesmu svētku ansambli pretējā parka pusē rodamas arī visai pastorālas ainavas pie pīļu dīķa gar Rūpniecības ielu. Pie Hanzas ielas parkā stāv milzīga Triumfa arka jeb Aleksandra vārti, kas reiz atradās Brīvības ielā pie gaisa tilta. Šī ir vienīgā Triumfa arka Latvijā. Nosaukta Krievijas imperatora Aleksandra I Romanova vārdā un celta klasicisma stilā pēc Romas triumfa arkas parauga