Grīziņkalna parks - 21. jūlijā - reģistrēties

Kā reģistrēties atkārtoti?

Lai mēs varētu kvalitatīvi plānot resursus sacensībām, dalībniekiem uz katru posmu ir jāpiesakās atsevišķi mājas lapā. Lai to izdarītu ir nepieciešams zināt savu numuru un dzimšanas datus. 

Ja numurs vēl nav saņemts (piemēram, kad dalībnieks ir pieteicies, bet nav atnācis uz nevienu posmu) tad reģistrēties var izmantojot savu vārdu, uzvārdu un dzimšanas datus. Ja kaut kas nesanāk, lūdzam rakstīt uz izskrienrigu@xrace.lv.

Dažas svarīgas lietas:

Sacensību programma

18:00 Sākas dalībnieku ierašanās un numuru izņemšana
18:30 Sākas dalītie starti bērnu distancēm
19:30 Starts 5km, 10km un veselības distancei
20:00 Kontrollaika beigas veselības distancei
20:30 Apbalvošana 5km un 10km distancēm
21:00 Kontrollaika beigas
* - sacensību programma var tikt precizēta pirms posma.

Kā nokļūt?

Seko norādēm šeit! -> https://goo.gl/maps/EMNX43gaA5adkvTV9

Sacensību trases

Par Grīziņkalnu

Grīziņkalns savu nosaukumu ieguvis pateicoties Grīziņmuižai, kas pastāvēja 18.gs. Muižas nosaukums cēlies no senā smilšu kāpu nosaukuma, tautas valodā grīziņām.

Pretēji daudziem citiem Rīgas vēsturiskajiem rajoniem, Grīziņkalna arhitektūra ir ļoti īpaša un reizē savdabīga. Visa rajona apbūve sākās tikai 19.gs beigās/ 20.gs. sākumā „tukšā” vietā, kura iepriekš nekad nav bijusi apbūvēta. Šeit izveidojās tipisks strādnieku rajons, kur dzīvoja apkārtējo fabriku strādnieki.

Viens no ievērojamākajiem Grīziņkalna uzņēmumiem, kas laika gaitā nepārtraukti ir paplašinājies un mainoties nosaukumiem ir izdzīvojis līdz šodienai ir V. Ķuzes uzņēmums, kas šodien ir daļa no a/s „Laima”.

Pirmā zināmā iela Grīziņkalnā ir 1815. gadā dokumentos minētā Krāsotāju iela, lai gan intensīva apbūve šeit sākās tikai pēc 1872. gada.

No 1905.-1908. gadam Grīziņkalnā darbojās Latviešu tautas teātris, kas kalpoja kā „atspēriena punkts” jaunajiem aktierim turpmākajā karjerā, jo vienīgais, ko viņi saņēma par savu darbu, bija aplausi.

Avots: http://www.citariga.lv/lat/grizinkalns/